ЧОМУ БУВАЄ РОСА?
Добре річним рано вранці бігти на річку купатися. Вода тепла, повітря свіже і запашний, а в траві на березі крихітні краплі-намистини виблискують в променях ранкового сонця. Їх багато, вони всюди, так і здається, що в траві загубилися осколки кришталю і грають червоними, зеленими, синіми вогнями. Це роса!
Близька родичка туманів!
Роса випадає ввечері.
Всю ніч лежить вона на траві і рано вранці не відразу випаровується, так що встигаєш замочити босі ноги холодною блискучою росою.
Удень сонце насамперед нагріває землю, а потім вже від землі нагріваються трава, квіти, повітря.
Але ось настала ніч. Тепер в першу чергу остигає земля, вона перша віддає тепло, легкий тепле повітря піднімається від землі, прагне полетіти в вишину. На його місце йде холодний.
Остигає трава, квіти, листя. Але ж відомо, якщо волога, яка є в повітрі у вигляді водяного прозорого пара, доторкається до чого-небудь холодного, вона охолоджується і перетворюється в крапельки води.
Але для того, щоб випала роса, потрібно, щоб температура повітря знизилася до певної точки. У різні години дня, в різну погоду, в різних місцях землі ця точка може бути іншою. І коли створюються певні умови, то роса випадає.
При рясному скупченні водяної пари в повітрі досить і невеликого пониження температури, щоб трава покрилася маленькими водяними крапельками.
... Ранній ранок.
Ось крихітні круглі намистини лежать на траві, в чашечках квітів, на листі. Вони грають па сонці різнокольоровими променями, і здається, ніби розсипані в траві маленькі осколки кришталю!